Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemi ile Zamandan Tasarruf Edin!
28 Mayıs 2021

Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemi ile Zamandan Tasarruf Edin!

Akıllı Ev Teknolojisi ile Zaman Tasarrufu

Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemi ile Zamandan Tasarruf Edin! 

Herkes "vakit nakittir" deyimini bilir, ancak bu sözle ifade edilen gerçekliği dikkate alarak günlük hayatımızı planlamak o kadar da kolay değildir. Her gün düzenli olarak ilgilenmemiz gereken rutin işlere onca zaman harcayan birinin, üretkenliğini artırması nasıl mümkün olabilir? Bu sorunun yanıtı bilim ve teknolojide gizlidir. Akıllı ev teknolojisi kullanarak günde yarım saatten fazla tasarruf sağlayabileceğinizi gösteren bir çalışma olduğunu biliyor muydunuz? Bu çalışmanın ortaya koyduğu sonuçlara göre; akıllı ev teknolojisinin sağladıkları ile kişisel projeleriniz ve eğitiminiz için ya da boş zaman olarak değerlendirmek üzere yılda yüz saatten fazla ekstra zaman kazanabilirsiniz.

Gelin akıllı ev ve güvenlik sistemi teknolojisi kullanarak nasıl zamandan tasarruf edebileceğinizi birlikte görelim.

Aklınız Evde Kalmasın

Eskiden; eve bir tesisatçı, elektrikçi veya farklı bir bakım görevlisi çağırdığımızda, içeri girebilmeleri ve işlerini yapabilmeleri için saatlerce evde beklemek zorunda kalırdık. Tabii aynısı ziyaretçilerimiz için de geçerliydi. Ancak artık evinizin veya ofisinizin kapısını uzaktan açmanıza ve hatta bazı kişilere istedikleri gibi gelip gitmeleri için erişim kodları vermenize olanak tanıyan akıllı erişim kontrolleri var. Bunlar sayesinde, eve bağlı kalmak yerine farklı işleriniz ya da hobileriniz için ekstra vakit kazanabilirsiniz.

Herkes işe ya da randevuya geç kalınan o kaotik sabahları deneyimlemiştir. Sizin de, eve geri dönmenin büyük zaman kaybı yaratacağı mesafelere ulaşmışken aklınızda beliriveren “Kapıyı kilitledim mi? Ocağı kapattım mı?” sorularıyla tekrar eve koştuğunuz olmuştur. Bu gibi durumlarda yaşanan zaman kayıpları ilk bakışta önemsenecek boyutta değilmiş gibi görünse de, düzenli olarak yaşandıkları takdirde kaybedilen toplam zaman düşünüldüğünde meselenin ciddiyeti daha iyi anlaşılıyor. Artık akıllı ev uygulamalarını kullanarak evden çıkmadan önce yapmanız gereken bir şeyi unutup unutmadığınızı, örneğin kapınızın kilitli olup olmadığını kontrol edebiliyor, vakit kaybetmek pahasına telaşla eve dönmek zorunda kalmıyorsunuz.

Güvende Hissedin

Bazen tatil ya da iş seyahati sebebiyle evinizden bir süreliğine ayrılmak durumunda kalabilirsiniz. Uzun süre evinizi boş bırakmak, oluşabilecek kazalar ya da hırsızlık vakaları ile ilgili kaygı duymanıza, güvensizlik ve huzursuzluk hissiyle boğuşmanıza sebep olabilir. Bu tür kaygıların önüne geçmek için akıllı ev uygulamaları kullanarak evinizin sürekli olarak korunduğundan emin olabilirsiniz. Fonri’nin akıllı ev uygulamaları, eviniz için günde yirmi dört saat ve haftada yedi gün profesyonel ev izleme hizmeti sunar.

Elektrik Faturasından Tasarruf Edin

Enerjiden tasarruf etmeye çalışıyorsanız, bu konuda evinizde genel bir düzenleme yapmanın ve neyin ne zaman kapatılması gerektiğini belirlemeye çalışmanın ne kadar zor olabileceğini zaten biliyorsunuzdur. Artık termostatların gün boyunca açılıp kapanacak şekilde programlanmasını, cihazların kullanılmadıklarında kapanmasını ve güvenlik sisteminizi açtığınızda ışıkların otomatik olarak sönmesini sağlayan seçenekler var. Bunlar, akıllı ev sistemleri kullanıldığında yapılması oldukça kolay olan değişikliklerdir ve beklenmedik ölçüde enerji tasarrufu sağlayabilirler. 

Kolay Kurulum İmkanı

Tüm bunların kulağa harika geldiğini düşünüyor olabilirsiniz, ancak çoğu insan bir elektrik sistemini sağlamlaştırmak veya yüksek teknolojili cihazların nasıl programlanacağını öğrenmek için çok zaman harcamak ve büyük uğraşlara girmek istemez. Neyse ki, Fonri ürünlerini kullanmak istediğinizde, profesyonel ekibimiz tarafından hızlı ve kolay bir şekilde cihazlarınızın kurulumu yapılır. Fonri’nin uzman ekibi kurulumdan sonra da,  evinizin güvenliğini sağlamanıza ve hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için teknik destek vermeye devam eder.
Akıllı bir eve sahip olmak; gündelik işlere daha az zaman ayırarak, diğer uğraşlar ya da sadece dinlenmek için daha çok vakit kazanmak isteyen herkes için akıllıca bir yatırımdır. Ücretsiz bir ev güvenliği danışmanlığı için bugün Fonri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu blog yazımızda bir Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemi kullanarak zamandan nasıl tasarruf edebileceğinizi anlattık. Siz de güvenli, akıllı bir evde yaşamanın tadına varmak ve bu sayede zamandan tasarruf etmek isterseniz 0 850 455 03 90 numaralı Fonri Destek Hattı’ndan ya da fonri@fonri.com.tr üzerinden bilgi alabilirsiniz.