Evde Güvenlik İçin Yapılması Gerekenler
14 Ekim 2020

Evde Güvenlik İçin Yapılması Gerekenler

Akıllı Güvenlik Sistemleri ile Gözünüz Arkada Kalmayacak

Evde güvenli bir şekilde vakit geçiren aile fotoğrafı. Kız çocuk ile erkek çocuk oyun oynuyor; anne baba da onları izliyor


Hepimiz için evimiz, rahatlığın ve korunmanın ilk adresi. Bunun yanında evimizde sevdiklerimizle yaşamı paylaşmayı, kıymet verdiğimiz anları ve bizim için önemli eşyaları korumayı isteriz. Bunları yuvamızda konforu arttırarak gerçekleştirmek de bizim için daha memnuniyet verici olur.

Ama ne yazık ki günümüzde artan hırsızlık olayları ve güven vermeyen durumlar istenmeyen şeylerin yaşanmasına sebep oluyor. Evdeyken ya da evde değilken, her an güvenlik konusunda tetikte olmamız gerekiyor.

İşte bu noktada kişisel olarak alınacak tedbirlerin yanında teknoloji desteği de devreye giriyor. Yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde evlerde kurabildiğimiz ayrıntılı bir güvenlik sistemi (güvenlik kamerası, alarm sistemleri, kapı alarmı vb.), hepimize rahat bir nefes aldırıyor.

Güvenliğe Giriş

Evimizi korumak için öncelikli olarak kişisel tedbir anlamında güçlü kapı ve pencereler tercih etmeliyiz. Güvenilir kilit sistemi, sağlam bir kapı ve pencere hırsızlara engel olacağı gibi güneş, rüzgâr, yağmur, fırtına gibi doğa hareketlerinde de evimizi koruyacaktır. Ayrıca evin alt katta bulunması durumunda ise pencerelerimizi demir parmaklıkla güçlendirebiliriz.

Ev güvenlik sisteminin temel unsuru kilit görseli


Teknolojiyle Akıllı Ev Güvenini Yaşayın

Kendimizi en güvende hissettiğimiz yaşam alanı olan evlerimizde yaşanabilecek riskleri, teknoloji desteğiyle ortadan kaldırmak büyük bir avantaj olarak karşımızda duruyor.

İş yerlerinde artık iş yeri alarm sistemleri, iş yeri güvenlik sistemi gibi teknolojileri olmazsa olmaz görüyoruz. Tıpkı iş yerlerinde olduğu gibi evlerde de olması gereken ve artık daha düşük maliyetli olarak birçok haneye hitap eden çözümler bulunmakta.

Dijital fütüristik arayüz ile izometrik görünümde akıllı ev teknolojisi. Mobil uygulama ile yönetilen akıllı ev sistemi.


Akıllı kapı zili, ev içi kamera, kablosuz kamera sistemi, duman sensörü, gaz sensörü, su sensörü, akıllı priz gibi birçok farklı güvenlik sistemleri ile teknolojiden faydalanarak evimizin her noktasında güvenilir bir yayılım sağlayabiliriz. Kablosuz akıllı ev güvenlik sistemi olarak tanımladığımız, tehdit unsuru içeren hırsızlık ve diğer tehlikelere karşı derhal müdahale etme olanağı sağlayan teknolojiyle pratik şekilde evde güvenliğe kapı açabiliriz.

Tehlike hâllerinde yalnızca yüksek sesli ikaz vermekle kalmayıp can güvenliği, kıymetli eşyalar ve oluşabilecek hasarlar için entegre bir sistemle sıradan bir güvenlik sisteminin çok ötesinde bir faydayla buluşma fırsatımız var.

Akıllı Ev Sistemi

“Evimi Nasıl Korurum?”, “Evde Güvenlik Nasıl Sağlanır?” gibi sıkça akla takılan sorulara yanıt veren bu akıllı güvenlik sistemi ekstra bir kolaylık daha sunuyor. Tüm bu teknolojinin, akıllı cep telefonlarından yönetilebiliyor ve anında tek tıkla birçok fonksiyonun devreye alınabiliyor olması büyük kontrol kolaylığı sağlıyor.

Üstelik geniş iletişim menzili, stabil çalışma, uygulamaya sınırsız kullanıcı ve aksesuar ekleme özellikleriyle akıllı güvenlik sistemi, üstün bir kullanıcı deneyimi de ortaya koyuyor. Evde sevimli bir evcil dostumuz varsa hareket sensörü aktifken bile rahatça hareket edebilecek olması da bu deneyimi katlıyor.

Siz de evinizde güvenliğin akıllı hâliyle buluşmak ve teknolojinin yuvanızı emniyetle kuşatmasını isterseniz Fonri Destek Hattı (0 850 455 03 90) ve e-posta adresimiz (fonri@fonri.com.tr) üzerinden bilgi alabilirsiniz.